Search

רוד טריפ זוגי של שבועיים

מסלול הטיול של חן חיים
סיפור הטיול של: Chen Haim Tourgeman
29/09/2023

רוד טריפ של שבועיים – וינה, פראג, פלזן, מינכן, אינסברוק, חבל זלצבורג, גראץ ומה שבינהם.

זוג נשוי, צעירים, חיפשנו יעד באירופה לתקופה של שבועיים ומצאנו שאפשר לשלב כמה ולהרוויח את מרכז אירופה.

טיילנו עם רכב, ישנו במלונות, לא סגרנו מראש מקומות לינה או אטרקציות כדי להשאיר את הגמישות מהרגע להרגע. סגרנו בכל יום לאותו לילה או ליום למחרת בממוצע של 120 יורו ללילה לחדר.

אשים פה את הטיפים החשובים בעיני ואת נקודות הציון המעניינות שבהם ביקרנו.

בין השורות טיפים על תחבורה ציבורית, כביש אגרה, תחנות דלק, מקומות שגילנו, חניה בכל עיר, טיולים, סיורים מקומות לקרוספיט ואיך לא – הנחות וכרטיסים חינם (בעיקר באזור חבל זלצבורג)!

הסתמכנו הרבה על גוגל, בחיפוש מסעדות, ואטרקציות מסביב – טיפ לחפש מקומות עם מעל 1000 ביקורות, ולעבור על הביקורות לפני יש שם הרבה מידע שאנשים מספקים.

הסדר הוא וינה, צ׳כיה בדרכים, פראג, פלזן, מינכן, טירול – אינסברוק, זלצבורג, גראץ וחזרה לוינה. דלגו לאן שרלוונטי לכם. 

מסלול הטיול של חן חיים
מסלול הטיול

ימים 1-3 – וינה

התחלנו בוינה את הטיול שלנו, החלטנו להינות ממה שיש לעיר להציע.
ישנו בJaz in the City Vienna שהוא היה טוב מאוד! מעט יקר ביחס לאחרים, אבל המיקום שלו מצוין, הרמה מאוד גבוהה ובכל חדר יש פאתיפון ובלובי סיפריית תקליטים חופשי שזה היה כיף מאוד.

ביום ראשון הכל סגור, לכן סגרנו יום לפני free walking tour שזה קונספט מוכר באירופה ויש כמה חברות בכל עיר גדולה, מה שנראה לכם הכי טוב ויש מקום בגוגל תסגרו, הקונספט הוא שיש מדריך מוסמך ושעושה סיור ב״חינם״ שזה בעצם סיור על בסיס טיפים בסוף הסיור אתם יכולים לשים כמה שתראו לנכון לרוב שמים בין בין 10-30 יורו תלוי באיך הרגשתם.

המדריך בשלוש שעות הראה לנו את כל מרכז וינה והאתרים בה! לכן מומלץ מאוד.
יש סיורים ב10:00 וב14:00.

יום למחרת היינו בארמון שנברון, ארמון מרשים, יפה מאוד ושווה ביקור.
משם הלכנו לבית הונדרטווארסר שהוא יפה לראות אבל לא בהכרח חובה, סתם אם יש זמן ומוטיבציה.

שניצל אכלנו ב – schnitzelwirt 52 – נתן חוויה מצוינת.
מי שאוהב קרוספיט – התאמנתי בcrossfit vienna יש להם כמה סניפים פשוט ללכת לקרוב יותר למלון. אני התאמנתי ב the loft, אפשר להזמין מקום מראש באתר.
התחבורה הציבורית בעיר יותר ממדהימה, ממליץ לקנות כרטיס ל24 שעות אם נוסעים מעל 4 פעמים בכל כלי תחבורה שהוא.

השכרנו רכב מראש דרך רנטאלקאר – בחברת אירופקאר, היו חברות מעט זולות יותר אך הם ביקשו יותר כסף על מעבר בין מדינות ( זה לא חלק ממחיר הרכב שימו לב וזה בין 40 יורו לחברות הגדולות ל120 יורו לקטנות) לכן בחרנו בחברה יחסית גדולה.

את הרכב לקחנו מהתחנה המרכזית, ומחזרים בסוף בשדה התעופה. (שילמנו על זה תוספת בדיעבד עדיף לחזור לשדה התעופה. זה אותו זמן וחבל לשלם על מעבר רכב.

ימים 4-5 פראג

לפני המעבר לפארג יש לרכוש אישור לכבישי האגרה – אומרים שעושים את זה בתחנות דלק אך בצ׳כיה זה באינטרנט!!! אנחנו ביקשנו מדבקה לפני המעבר גבול ובגלל שהמוכרת לא הבינה נכון היא מכרה לנו מעבר לכבישי האגרה של אוסטריה ( שיש לרכב אוטומטית מטעם חברת ההשכרה) וגילנו את זה רק אחרי נסיעה על הכבישים (מקווים שלא נקבל דוח).

יצאנו ב10 מוינה, החלטנו לא לנסוע בכבישים ראשיים ולהנות מהנסיעה בכפרים ממש אחרי המעבר גבול לצ׳כיה הגענו למוזיאון רכבים ( מהגדולים באירופה) שיש בו מעל 50 כלי רכב (בתצוגה ועוד 30 במחסן מאחור) מהרכב הראשון של פורד ועד היום. שמו – veteran muzeum והוא ממקום בנובה ביסטריס. אוסף מטורף של רכבים!!!! שווה באמת למי שנוסע בין לבין.
בדרך עצרנו בכפרים שהיו יפים, פשוט זרמנו עם הכביש. הגענו לפראג בערב.

חנינו ליד המלון, ברחוב, יש מודחן, וניתן לשלם עד 24 שעות קדימה, שהעלות של החניה היא בין 0800-2000, ויוצא כ450 קרונות ליום שלם שזה היה זול יותר מחניונים.

גם פה עשינו את הfree walking tour ונפלנו על מדריכה לא משהו, אך עדיין ראינו את רוב האתרים בפראג.
על פראג עצמה יש המון טיפים אני כנראה לא אחדש כלום
ממליץ על קרוספיט – crossfit meat factory ו – merronome

יום 6 נסיעה לגרמניה

בגרמניה אין צורך במדבקה לכביש אגרה הם בחינם.
אבל כן צריך מדבקה ירוקה שהרכב לא מזהם בשביל להיכנס למרכזי ערים. זה אומר שצריך ללכת למכון טסטים שיחתום על הרכב שלך, ויביא לך מדבקה בעלות של 5-10 יורו תלוי איפה עושים. אנחנו עשינו בdekra.

בגלל האוקטוברפסט המחירי מלונות במינכן היו פי 3 מהרגיל לכן החלטנו במקום 3 לילות במינכן לעשות רק 2 ואת הלילה הראשון לעשות בדרך למינכן.

בדרך עצרנו ב – טירת קרלשטיין – שהיא מרשימה ממש! מצריכה עליה של קילומטר ברגל על כביש אבל שווה את זה. יש פעם בשעה סיור באנגלית שווה לתזמן את זה מראש. אנחנו לא לקחנו אותו כי הגענו שעה לפני ולא רצינו לחכות.

משם נסענו למבשלת פילזנר בפלזן שהיא מהגדולות באירופה ושווה מאוד!!!
סיור של כשעתיים וחצי, במבשלה ובכל תהליך יצור הבירה. חוויה ממש עוצמתית רואים את כל המפעל ופס היצור שמייצר מליוני ליטר בירה ביום. (לא הגזמתי)
בלילה ישנו ברגנסבורג

ימים 7-8 מינכן

הגענו באוקטובפרסט לא בתכנון מקדים, והעיר פשוט מטריפה, כולם ברחוב בבגדים בווארים מסורתיים, העיר שמחה, יש חגיגות ברחוב גם לא במתחם הפסטיבל.
חנינו ברחוב, עם אפליקציה – 11 יורו ליום.

נהנו פשוט להסתובב בעיר, וביום הראשון היה יום גשום ולכן הלכנו בין חנויות וקניונים.
יום למחרת זכינו להיות במשחק של באיירן נגד בוכום (7-0 לבאיירן) אם יש משחק על תוותרו על זה!!! קנינו כרטיסים באתר, לא נשארו הרבה וזה בין 40-80 יורו תלוי איפה יושבים, ויש עוד בערך 20 יורו עמלות. אנחנו ישבנו מאחורי השער מעל היציע של האוהדים השרופים מה שרק שידרג את החוויה.
משם הלכנו לאוקטוברספט שזה חוויה בפני עצמה, אפשר לבלות שם ימים שלמים, וזו כנראה צריכה להיות חופשה בפני עצמה.

משחק הכדורגל
יום 9

יצאנו ממינכן לpartnachklamm בגרמיש-פרטנקירכן (כשעה ורבע) שזה נקיק עם שביל הליכה שחצוב בתוכות ולוקח אותך לאורך הנקיק – טבע עוצמתי ועוצר נשימה!!

בדרך חזרה יורדים דרך אחו שנראה כמו פרסומת למולר.
משם לאגם eibsee (כ20 דקות) חנינו למעלה לא בחניון של האתר, וזה עלה 2 יורו במקום 8. אגם יפייפה בתחתית האלפיים הגרמניים, עם טיילת יפה להליכה וגשר שחוצה אותו.
משם נסענו לאינסברוק ללילה וחזרנו לאוסטריה.
באינסברוק בילינו רק את הלילה. רצינו לעלות להר הגבוה באינסברוק ברכבל ( עולה 44 יורו לאדם) אך העדפנו להתגלגל לכיוון חבל זלצבורג ותכננו שם להינות מהרכבל.
אחלה של קרוספיט – קרוספיט אינסברוק הבוקס הכי ידידותי שפגשתי בחול!

ימים 10-12 חבל זלצבורג

טיפ שחסך לנו מעל 200 יורו!!
באזור קפרון/זל אמ סיי שזה מרכז אטרקציות ממש נחשב יש כרטיס שנקרא summer card זה לא כרטיס זלצבורג!!!! והוא הרבה יותר משתלם !

הכרטיס מכניס אותך בחינם לרוב האטרציות באזור בינהם – סכרי קפרון (עליה לשם עולה 30 יורו לאדם), מפל זיגמונד טון (7 יורו לאדם) לאתר הסקי Kitzsteinhorn

את הכרטיס אפשר לקבל רק בתנאי שאתה לן באחד המלונות בעיירות שמנפיקות אותו, רוב המלונות יחסית יקרים בין יתר בגלל הכרטיס, אך באתר של הכרטיס ניתן לראות את המלונות לפי מחירים ומצאנו חדר במלון מקסים ממש!! של משפחה מקומית בשםHotel Martin i Kaprun בחדר עם חניה בחינם, מרפסת, וארוחת בוקר כלולה במחיר של 120 יורו לילה. תכננו להיות בו לילה אחד ובסוף הוספנו עוד אחד וחסכנו ככה מעל 200 יורו.

מה האטרקציות שעשינו – (שוב בחינם) חלקו את האטרקציות איך שנוח לכם ואיך שמזג האוויר מאפשר

מפל זיגמונד טון – מהמם ממש!! מסתיים באגם יפייפה וערוץ עם זרימה מטורפת.הליכה בערוץ, על גשרי עץ, לא קשה להליכה בקצה יש אגם מהמם שאפשר להקיף. חניון מסודר בחינם בכניסה (להקדיש בערך שעתיים)

סכרי קפרון – לא לוותר !!! סכרים בגובה של 2000 מטר גובה, שמפיקים חשמל לכל חבל זלצבורג, נוף עוצר נשימה, עליה במעלית הפתוחה הגדולה באירופה ופשוט חוויה ממש. חונים במגדל חניה חינמי – תחנו בקומה העליונה שם הקופות. (לוקח חצי יום, כ45 לכל כיוון – אוטובוס – מעלית – אוטובוס, ועוד בערך שעתיים למעלה)
עליה על רכבל – mk maiskogelbahn שמראה לך את כל העמק – בשל היום הבהיר ראינו מעל 85 קילומטר מרחק. חניה בכניסה (עליה של כ30 דקות לכיוון)

ווילד פארק – גן חיות אלפיני, חוויה ממש נחמד להעביר עוד קצת זמן אם נשאר ביום. חניה בכניסה (כשעה סיבוב)

Kitzsteinhorn – עליה לרכבל 3000 גובה נקרא גם top of zalzburg. נוף עוצר נשימה ודרך 3 רכבלים. חניה מסודרת בכניסה (כשעה לכיוון, עוד שעה למעלה)
בנוסף ביום האחרון עשינו את הנסיעה בדרך האליפני –

גרוסגלוקנר עם הכרטיס קיץ היה לנו 10 אחוז הנחה בכניסה – עלות של 36 יורו.
כביש עוצר נשימה, נסיעה שאין שניה לה באזור, מגיעים עד גובה כ 2500 מטר מעל פני הים עם הרכב. בכניסה יש ברושור בעברית (מעט עילגת). (להקדיש לפחות חצי יום יש לא מעט נקודות עצירה מעניינות ואופציה לטיול רגלי לקרחון)

אנחנו החלטנו לא לחזור את הנסיעה בכביש חזרה לכיוון זלצבורג, ונסענו לגראץ – העיר השניה בגודלה באוסטריה – נסיעה של כ3 שעות והגענו ב21:00.

טיול באוסטריה

יום 13- אווטלט הגדול מחוץ לוינה

Designer Outlet Parndorf
נסענו מגראץ כשעתיים ובילינו את מרבית היום בקניות – לא הקדשנו לזה יום מידי זמן לאורך השבועיים וריכזנו הכל לסוף. (אין שם פריימרק, או זארה, זה אווטלט של מותגים מנייקי ועד פראדה. אפשר למצוא דברים מאוד משתלמים!)
מי שרוצה אפשר להמשיך לברטיסלבה בירת סלובקיה שזה חצי שעה משם.

את הלילה האחרון בילנו במלון בקרבת שדה התעופה.

חג שמח!!

שימו לב: החוויות והמידע המשותפים בעמוד זה על ידי גולשים הינם אישיים וסובייקטיביים. אנו מעודדים את הגולשים לשתף את סיפוריהם וחוויותיהם מטיולים באוסטריה על מנת שיוכלו לעזור לגולשים נוספים באתר, אך איננו אחראים לתוכן המפורסם על ידם. המידע המוצג אינו מהווה ייעוץ מקצועי או המלצה רשמית ונכתב מתוך ראות עיניו של הכותב עצמו ומהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר. אנו ממליצים לבצע מחקר מעמיק ולקבל החלטות מושכלות על סמך מידע ממקורות מגוונים.

טיול מהנה!

אז מה היה לנו...