חיפוש

אוסטריה תחתית

אוסטריה תחתית

חבל אוסטריה התחתונה

אוסטריה תחתית, או נידראוסטרייך (Niederösterreich) בגרמנית, היא האזור הגדול ביותר באוסטריה אשר מציעה מגוון רחב של אטרקציות למטייל. מהרי אלפים עטורי שלג בחורף ליערות עבותים ושדות פרחים באביב ובקיץ, כל עונה מביאה איתה נופים וחוויות שונות.

חבל הארץ ממוקם בצפון המדינה מקיף את מדינת וינה (העיר וינה) שנחשבת בחבל ארץ נפרד, וגובלת במדינות צ'כיה וסלובקיה.

שימו לב: אם תסתכלו במפה =תראו שאוסטריה תחתית נמצאת למעשה בצפון המדינה, מה שיכול לבלבל ולגרום לכם לחשוב שחבל הארץ אמור להיות דרומי יותר, כדי להסביר את הנושא כדאי להבין את מקור השם

מקור השם

השם "אוסטריה תחתית" (Niederösterreich בגרמנית) נגזר מהמילה "נידר" בגרמנית, שמתורגמת ל-"תחתית" או "נמוך". המשמעות היא שמדובר באזור הנמוך יותר מבחינת גובה, ביחס לאזורים אחרים, במיוחד לעומת אוסטריה עילית (Oberösterreich), ולא מבחינת כיוון המצפן.

סיבה נוספת המסבירה את מקור השם מתייחסת למצב הגאוגרפי לפי הזרימה של נהר הדנובה. אוסטריה תחתית היא האזור שדרכו הדנובה זורם לפני שהוא מגיע לאוסטריה עילית, כלומר היא ממוקמת "מתחת" לאוסטריה העליונה בהיבט ההידרולוגי, כשהדנובה זורם ממערב למזרח.

מבחינה היסטורית, מקור השם נובע מכך שהאזור היה חלק מהשטחים הנרחבים ששלטה בהם משפחת האצולה בימי הביניים, שחולק לשני אזורים מנוגדים לאורך נהר האנס: אוסטריה העליונה (Oberösterreich) – האזורים ממערב לנהר האנס, ואוסטריה התחתונה (Niederösterreich) – האזורים ממזרח לנהר האנס.

השם גם משקף את העובדה שהאזור משתרע בעיקר על שטחים שטוחים ונמוכים יותר ביחס לאזורים ההרריים של האלפים הנמצאים במרכז ובמערב המדינה. אך אל תתטעו, הדבר לא אומר שחבל הארץ שטוח לגמרי, אלא שהוא יותר שטוח מאוסטריה עילית.

אטרקציות באוסטריה תחתית

עמק הוואכו (Wachau Tal): עמק הנחשב כחלק מאתר המורשת של אונסק"ו, זהו אזור יפהפה הנמצא לאורך נהר הדנובה. מלא בכרמים, כפרים קטנים ומנזרים עתיקים. במקום תוכלו למצוא פעילויות שונות הכוללות שיט בסירה על הנהר, רכיבה על אופניים בשבילים הסמוכים או ביקור וטעימות ביקבים מקומיים, מקום מושלם למי שאוהב טבע, היסטוריה ויין.

אזור הדנובה באוסטריה תחתית (Donauregion in Niederösterreich): אזור המציע חוויה עשירה ומגוונת שמשלבת טבע, תרבות והיסטוריה לאורך נהר הדנובה, אחד מנהרות אירופה המרכזיים והארוכים. האזור משתרע מגבול גרמניה ועד לווינה.
קטע הדנובה העובר באוסטריה נמשך לאורך 286 ק"מ עובר דרך נופים עתיקים ולאחר מכן הוא ממשיך הלאה דרך וינה.

האלפים של וינה (Wiener Alpen): אזור הררי קסום שממוקם דרומית לווינה ומציע שפע של פעילויות בטבע. באזור הזה תוכלו למצוא מסלולי טיול רבים, נקודות תצפית מרהיבות, ואפשרויות לפעילות שונות כמו טיפוס, שבילי הליכה ורכיבה על אופניים. בחורף, ההרים הם גם מוקד פופולרי לסקי ולספורט חורפי.

יער וינה (Vienna Woods, Wienerwald): יער וינה היא אזור טבע פסטורלי ורחב ידיים שממוקם במערב וינה וממשיך דרומה לאוסטריה תחתית. היער מציע מגוון רחב של שבילי הליכה ורכיבה על אופניים, והוא מקום נהדר לטיולי יום קצרים או פיקניקים. בחורשה יש גם מספר מבנים היסטוריים וכנסיות עתיקות.

וינפירטל (Weinviertel): חבל וינפירטל, המוכר גם כ"אזור היין" של אוסטריה תחתית, הוא נחשב לגדול ביותר מבין חבלי היין באוסטריה. אזור וינפירטל מפורסם בכרמים הרבים שבו שגידולם מתמקד בעיקר בענבי גרינר ולטלינר, המובילים לייצור יינות לבנים מעולים ומרעננים.

באזור ניתן לבקר במספר ייקבים, שבהם מתקיימים סיורים מודרכים וטעימות יין. תיירים יכולים להיחשף למסורות העתיקות של ייצור היין באזור וליהנות מהנופים הפסטורליים של האזור,במקום מתקיימים גם פסטיבלים שונים הקשורים ליין, שבהם תושבים ומבקרים יכולים להתחבר ולחגוג את התרבות המקומית.

יקבים באוסטריה תחתית

ולדפירטל (Waldviertel): חבל ולדפירטל, ממוקם בצפון-מערב אוסטריה תחתית, זהו אזור עם נופים טבעיים ומרהיבים. האזור זכה לשמו ("אזור היער") בזכות היערות הרבים שבו וניתן למצוא בו פעילויות טבע.

אחת האטרקציות המרכזיות בוולדפירטל היא מצודת ולדפירטל (Burg Waldviertel), מבצר עתיק שנבנה בימי הביניים והוא עדיין משמש כאטרקציה תיירותית חשובה.

מוסטפירטל (Mostviertel): נמצא בדרום-מערב אוסטריה תחתית, משלב בין נופים פסטורליים ואזורי הרים ומהווה את האזור השני בגודלו בחלקים הדרומיים של המדינה. האזור קיבל את שמו מהמילה הגרמנית "Most", המציינת את הסיידר המותסס שמיוצר מהאגסים שגדלים באזור והוא מוכר בזכות תעשיית הפירות והסיידר המקומיים וניתן למצוא בו פרדסים רחבי ידיים המייצרים פירות איכותיים שמשמשים לייצור סיידר ויינות פירות מיוחדים.

עצי אגס

מערות הרכס דובל (Höhlenwelt Dürnstein): מערות דובל הן סדרה של מערות טבעיות הנמצאות בהרכס דובל, מצפון לעיר קרמס. המערות משמשות כאטרקציה פופולרית לטיולים רגליים וסיורים מודרכים שמציעים הצצה לעולם הגיאולוגי וההיסטורי של האזור. 

יישובים מרכזיים באוסטריה תחתית

סנט פולטן (St. Pölten) – בירת אוסטריה תחתית, מפורסמת בעיקר באדריכלות המודרנית והברוקית שלה. ניתן למצוא בעיר מוזיאונים מעניינים, כמו המוזיאון לאמנות המודרנית, וגן פסלים גדול. 

קרמס (Krems an der Donau) – עיר היסטורית שממוקמת ליד נהר הדנובה במזרח עמק הוואכו, עם מרכז עיר עתיק עם רחובות ציוריים. קרמס גם משמשת כמרכז לתעשיית היין בעמק וואכאו וניתן למצוא בה לא מעט מקומות עם טעימות יין וביקורים ביקבים.

באדן (Baden bei Wien) – העיירה באדן או בתרגום מגרמנית 'באדן ליד וינה' מוכרת כעיירת ספא עם מעיינות חמים וגנים יפיים ונחשבת לאחד מיעדי הספא הפופלריים באוסטריה, בדומה ליישוב באדן באדן שבאזור היער השחור בגרמניה.
שמה של העיר, "באדן", בגרמנית משמעותו "לרחוץ", מה שמשקף את המסורת העתיקה של רחצה וטיפולים ספא במעיינות החמים שבעיר.

העיר שימשה כמוקד משיכה לאמנים שונים ובניהם המלחינים לודוויג ואן בטהובן ווולפגנג אמדאוס מוצרט, שביקרו בה ונהנו מהתכונות המרפאות שלה. בטהובן גם התגורר בבאדן ועבד על חלק מהסימפוניות המרכזיות שלו בעיר.

בנוסף ניתן למצוא בעיר מגוון רחב של פעילויות תרבותיות ופסטיבלים שמתקיימים לאורך כל השנה, כולל פסטיבלים של מוזיקה קלאסית שבהם מנגנים יצירות של בטהובן ומוצרט, בתי קזינו, מוזיאונים ועוד.

מלונות מומלצים באוסטריה תחתית

חבל אוסטריה תחתית הוא חבל ארץ גדול כאשר אלו שמעוניינים לחפש מקום לינה במתמקדים בלינה בוינה, העיירה באדן ואזור עמק ווכאו והעיר קרמס.

Booking.com

אז מה היה לנו...