חיפוש

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע

המוזיאון להיסטוריה של הטבע

מוזיאון ה-NHM: מוזיאון שהוא חוויה לכל המשפחה

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בווינה (Naturhistorisches Museum) הוא בקיצור הNHM הוא אחד מהמוזיאונים הגדולים והמרשימים ביותר באירופה. המוזיאון ממוקם בלב העיר ומציג מסע מרתק אל עברו של כדור הארץ, עם אוספים נדירים ומגוונים המרתקים מבקרים מכל הגילאים.

המוזיאון נוסד בשנת 1889 ונמצא במבנה ניאו-רנסאנסי מרהיב אשר נבנה במיוחד עבורו. המוזיאון מכיל מעל ל-30 מיליון פריטים המספרים את סיפור התפתחות החיים על פני כדור הארץ, מאובנים קדומים, מינרלים נדירים, חיות מפוחלצות ואוספים מדעיים נוספים.

 

מבנה מוזיאון הטבע בוינה
מבנה מוזיאון הטבע בוינה

האגפים במוזיאון

המוזיאון מחולק למספר אגפים, כאשר כל אגף מתמקד בתחום אחר של מדעי הטבע:

  • אגף הגיאולוגיה והמינרלוגיה: אגף זה מציג אוסף מרהיב של מינרלים, אבני חן, סלעים ומאובנים. בין התערוכות המרהיבות נמצאים המינרלים הנדירים ביותר שנמצאו על פני כדור הארץ כולל אבני חן מלכותיות.

  • אגף הפליאונטולוגיה: התערוכות באגף זה מתמקדות בהיסטוריה של החיים על פני כדור הארץ, החל מתקופת הדינוזאורים ועד לעידן הקרח. תוכלו לראות שלדים של דינוזאורים מרשימים, מאובנים קדומים ותצוגות הממחישות את האבולוציה של בעלי החיים.

  • אגף הזואולוגיה: אגף זה מכיל אוסף גדול של חיות מפוחלצות מרחבי העולם. התערוכות מציגות את המגוון הרחב של החי על פני כדור הארץ, כולל יונקים, ציפורים, זוחלים ודו-חיים. תערוכה מיוחדת מוקדשת לחיות שנכחדו.

  • אגף הבוטניקה: התערוכות באגף זה מציגות את המגוון העצום של הצומח על פני כדור הארץ, כולל צמחים נדירים ואקזוטיים, כמו גם תערוכות הממחישות את חשיבות הצמחים למערכת האקולוגית ולחיי האדם.

  • אגף האנתרופולוגיה: תערוכות אלו חוקרות את ההתפתחות וההיסטוריה של המין האנושי, מציגות כלים קדומים, שרידים אנושיים, תרבויות פרהיסטוריות ותערוכות אינטראקטיביות הממחישות את התפתחות האנושות לאורך ההיסטוריה.

תערוכות זמניות

מלבד התערוכות הקבועות, המוזיאון מציע גם תערוכות זמניות המתחלפות מעת לעת ומציגות נושאים חדשניים ומרתקים בתחום מדעי הטבע. תערוכות שמציעות מבט מעמיק יותר על נושאים ספציפיים ומביאות אל המוזיאון תגליות חדשות ומחקרים עכשוויים.

התאמת המוזיאון לילדים

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בווינה מותאם במיוחד לילדים ומציע חוויות אינטראקטיביות מרתקות שמעשירות את הדמיון ומעודדות למידה. הילדים יכולים להשתתף בסדנאות חינוכיות המותאמות לגילם, לצפות בניסויים מדעיים חיים, וליהנות מפעילויות אינטראקטיביות שמאפשרות להם לגעת במוצגים ולחקור את עולם הטבע בצורה חווייתית. הפלנטריום של המוזיאון מציע מופעים מיוחדים לילדים שמסבירים על היקום והכוכבים בצורה מרתקת ופשוטה. בנוסף, המוזיאון מציע אזורי משחק ומנוחה בהם הילדים יכולים ליהנות מהפסקה מהסיור ולשחק עם צעצועים וחומרי יצירה בהשראת התערוכות.

מפת מוזיאון הטבע בוינה
מפת מוזיאון הטבע בוינה קרדיט: NHM Wien

מידע שימושי

  • שעות פתיחה: המוזיאון פתוח כל יום (למעט יום שלישי שבו המוזיאון סגור) בין השעות 09:00 ל-18:00. ביום רביעי המוזיאון פתוח עד השעה 20:00.
  • כתובת: Maria-Theresien-Platz, 1010 Vienna, Austria
  • אתר רשמי:
  • כרטיסים: מומלץ לרכוש כרטיסים מראש  כדי להימנע מהמתנה בתורים.

הגעה בתחבורה הציבורית

המוזיאון ממוקם במרחק הליכה קצר מכיכר העירייה  וארמון הופבורג וקל להגיע אליו באמצעות תחבורה ציבורית:

מטרו: קווים U2 ו-U3, תחנת Volkstheater
חשמלית: קווים 1, 2, D ו-71, תחנת Burgring
אוטובוס: קווים 48A, 2A, תחנת Dr.-Karl-Renner-Ring

Powered by GetYourGuide

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בווינה, הידוע גם בשם NHM, הוא אחד המוזיאונים הגדולים והמשמעותיים בעולם בתחומו. המוזיאון נפתח לציבור בשנת 1889 ומציג אוסף מרשים של פריטים, הכולל דינוזאורים, פוחלצים של חיות (כולל זנים נכחדים), מאובנים, מינרלים, אבני חן ותצוגת המטאוריטים הגדולה בעולם.

כן, המוזיאון מציע מגוון תערוכות אינטראקטיביות ופעילויות המיועדות לכל המשפחה, כולל ילדים. בין היתר, ניתן לצפות במיצג מולטימדיה המדמה מה קורה כאשר מטאוריט מתנגש בכדור הארץ​

כן, מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בווינה נגיש לנכים. יש מעליות וגישה נוחה לכל התערוכות והאזורים הציבוריים. בנוסף, ישנן חניות נכים קרובות לכניסה הראשית של המוזיאון​

 

אז מה היה לנו...