חיפוש

ארמון הופבורג

ארמון הופבורג בוינה

ארמון הופבורג (Hofburg Palace) – מבט מעמיק על ארמון המלוכה האוסטרי

ארמון הופבורג הוא אחד מהאתרים ההיסטוריים והתרבותיים הבולטים ביותר בוינה, אוסטריה. מאז ימי הביניים ועד למאה ה-20, שימש הארמון כמקום מגורים של משפחת ההבסבורג – אחת השושלות המלכותיות החזקות ביותר באירופה. כיום, הארמון מהווה מרכז חשוב למורשת תרבותית ואומנותית, המושך אליו מבקרים מכל העולם.

מה עושים בארמון הופבורג

הדירות הקיסריות (The Imperial Apartments)

הדירות הקיסריות בארמון הופבורג הן אחת מהאטרקציות המרכזיות ביותר. כאן תוכלו לראות את חדרי המגורים והעבודה של הקיסר פרנץ יוזף ואשתו, הקיסרית אליזבת (סיסי). החדרים המעוצבים בריהוט אלגנטי ומפואר מציגים את חיי היומיום של המשפחה הקיסרית. כל חדר משמר את האווירה ההיסטורית של התקופה ומעוטר בתמונות, פריטי אומנות וריהוט מקורי. הביקור בדירות הקיסריות מספק הצצה ייחודית לאורח החיים המלכותי ואפשרות ללמוד על ההיסטוריה והתרבות של האימפריה האוסטרית.

המוזיאון של סיסי (Sisi Museum)

המוזיאון של סיסי מוקדש לחייה של הקיסרית אליזבת, שהייתה אחת הדמויות האהובות והמרתקות ביותר בהיסטוריה האוסטרית. במוזיאון תוכלו למצוא חפצים אישיים של הקיסרית, תלבושות מרהיבות, תכשיטים ותמונות משפחתיות. התצוגות מציגות את סיפור חייה של סיסי, כולל הטרגדיות והקשיים שהתמודדה איתם, ומאפשרות למבקרים להתחבר לסיפור האישי והאנושי שלה. הביקור במוזיאון הוא חוויה מרגשת ועמוקה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה ובתרבות של אוסטריה.

לחצו כאן להזמנת כרטיסים »

Powered by GetYourGuide

האוצר הקיסרי (Imperial Treasury)

האוצר הקיסרי הוא מקום שבו שמורים האוצרות ההיסטוריים של משפחת ההבסבורג. כאן תוכלו לראות תכשיטים מרהיבים, כתרים מלכותיים וחפצי ערך נדירים שהשתמרו במשך מאות שנים. בין המוצגים הבולטים ניתן למצוא את הכתר הקיסרי של האימפריה הרומית הקדושה, תכשיטים מלכותיים ואוצרות דתיים מרשימים. הביקור באוצר הקיסרי הוא הזדמנות נדירה לחזות בעושר והעוצמה של משפחת ההבסבורג, וללמוד על ההיסטוריה המרתקת של האימפריה האוסטרית.

לחצו כאן להזמנת כרטיסים »

הספרייה הלאומית האוסטרית (Austrian National Library)

הספרייה הלאומית האוסטרית היא אחת הספריות המרשימות ביותר בעולם, עם אוסף עצום של מעל 200,000 כרכים, כולל ספרים נדירים ומפות עתיקות. אולם הפרסקאות המפואר של הספרייה הוא גולת הכותרת של הביקור, עם ציורי קיר מרהיבים שמעטרים את התקרה והקירות. הביקור בספרייה הוא חוויה תרבותית מעשירה, המאפשרת הצצה לעולם הידע והספרות של אוסטריה במהלך הדורות.

בית הספר הספרדי לרכיבה (Spanish Riding School)

בית הספר הספרדי לרכיבה הוא מקום ייחודי שבו ניתן לחזות במופעי רכיבה אומנותיים מסורתיים. הסוסים הליפיצאניים, הנודעים ביופיים וחוזקם, מבצעים כאן מופעי רכיבה מרהיבים שמציגים את הקשר ההיסטורי בין משפחת ההבסבורג לבין רכיבת הסוסים. המופעים כוללים תרגילים מורכבים ותצוגות מרשימות של מיומנות רכיבה, והם מהווים חוויה תרבותית בלתי נשכחת לכל מבקר.

Powered by GetYourGuide

אוסף כלי הכסף הקיסרי (Silberkammer)

אוסף כלי הכסף הקיסרי בארמון הופבורג מציג את העושר והפאר של חיי היום-יום בחצר הקיסרית. המוזיאון כולל מאות פריטים מרהיבים כמו כלי אוכל, סכו"ם, סטי תה וקפה, וכן פריטים מיוחדים שנעשו עבור אירועים טקסיים. הביקור באוסף מאפשר הצצה לחיי המותרות של משפחת ההבסבורג ולתרבות האירוח המפוארת שהייתה נהוגה בארמון. תראו כאן יצירות אומנות שימושית שעוצבו על ידי טובי האומנים של התקופה, כולל פריטים מזהב, כסף ופורצלן.

מוזיאון אפסוס (Ephesus Museum) 

מוזיאון אפסוס בארמון הופבורג הוא אוצר ארכיאולוגי מרהיב בלב וינה. המוזיאון מציג אוסף עשיר של פריטים מהעיר העתיקה אפסוס בטורקיה, המאפשרים למבקרים לחוות את העושר התרבותי וההיסטורי של אחת הערים החשובות ביותר בעולם העתיק.

מוצגי המוזיאון כוללים פסלים מרשימים, תבליטים מפוארים וכלי קרמיקה נדירים. גולת הכותרת היא פסל האלה ארטמיס מהמאה הראשונה לפני הספירה, המציג את האלה במלוא הדרה עם עיטורי פרחים ובעלי חיים. בנוסף, ניתן לראות תבליטים הממחישים סצנות מיתולוגיות ויומיומיות, ופסלים של דמויות היסטוריות מהתקופה היוונית והרומית.

אוסף הנשק והשריון (Collection of Arms and Armor)

אוסף הנשק והשריון בארמון הופבורג הוא תצוגה מדהימה של כלי נשק ושריונות מהמאות ה-15 עד ה-19. האוסף כולל מגוון רחב של פריטים המשקפים את ההתפתחות הטכנולוגית והאומנותית של כלי הלחימה וההגנה בתקופות אלו.במקום ניתן למצוא תצוגה מרהיבה של שריונות ששימשו גם לקרב וגם לטקסים חשובים. אוסף כלי נשק הכולל חרבות, חניתות, רומחים ואקדחים מתקופות שונות ופריטים ששימשו בקרבות היסטוריים, כולל מגנים, קסדות ושריונות סוסים. הפריטים הללו מאפשרים למבקרים לקבל תחושה של חיי הלוחמים והאבירים בתקופות השונות.

אוסף כלי הנגינה ההיסטוריים (Collection of Historic Musical Instruments)

אוסף כלי הנגינה ההיסטוריים בארמון הופבורג הוא אחד המוזיאונים הייחודיים ביותר בוינה, המציג כלי נגינה נדירים מהמאות ה-16 ועד ה-19. המוזיאון מאפשר הצצה לעולם המוזיקה של התקופות השונות, ומציג פריטים מרהיבים המשלבים אומנות, טכנולוגיה ותרבות. האוסף כולל פסנתרים וכלי מקלדת עתיקים, ביניהם פסנתרים ששימשו את המלחינים המפורסמים כמו מוצרט ובטהובן. תצוגה רחבה של כלי קשת כמו כינורות, צ'לו וקונטרבס, לצד כלי נשיפה מעץ וממתכת ובנוסף הוא מציג גם כלי נגינה אקזוטיים ומיוחדים מרחבי העולם, כולל כלים מהמזרח הרחוק ואפריקה. 

ארמון הופבורג בוינה

מסביב לארמון

בסביבת הארמון תוכלו למצוא מגוון רחב של מבנים היסטוריים ואטרקציות תרבותיות נוספות:

פארק בורגארטן (Burggarten): פארק ציבורי מקסים שנמצא בסמוך לארמון, מקום מצוין להירגע ולטייל בטבע היפהפה. בפארק נמצא גם פסל מרשים של מוצרט, אחת הדמויות המרכזיות בהיסטוריה המוזיקלית של אוסטריה.בנוסף ניתן למצוא בו את פארק הפרפרים, פארק הדקלים, מזרקות וגנים פורחים

בית הפרפרים בבורגרטן, וינה (Schmetterlinghaus): פארק חביב המתאים גם לילדים ומציע חוויה ייחודית שבה ניתן לחוות את היופי והעדינות של מאות פרפרים אקזוטיים בסביבה טרופית מרהיבה. המבנה עצמו הוא חלק מהפאלם האוס (Palmenhaus), שנבנה במאה ה-19, וממוקם בלב הפארק הציבורי בורגרטן

כיכר מיכאלרפלאץ (Michaelerplatz): כיכר זו היא אחת הכיכרות המרכזיות של וינה ומובילה ישירות לכניסה הראשית של ארמון הופבורג. הכיכר מוקפת במבנים היסטוריים מרהיבים ומציעה אווירה ייחודית של היסטוריה ותרבות.

בית המוזיקה (House of Music) :מוזיאון אינטראקטיבי המוקדש למוזיקה והיסטוריה מוזיקלית, מקום נהדר לכל חובבי המוזיקה והתרבות.

המוזיאון להיסטוריה של האמנות (Kunsthistorisches Museum) :מוזיאון אמנות מהמובילים בעולם, המציע אוסף עשיר ומגוון של יצירות אמנות מתקופות שונות, כולל יצירות מופת מתקופת הרנסנס והבארוק.

ההיסטוריה של ארמון הופבורג

הקמתו של ארמון הופבורג החלה במאה ה-13 כטירה קטנה, ובמהלך הדורות התפתח והתרחב הארמון למתחם עצום עם מספר אגפים ואולמות מפוארים. כל דור הוסיף את תרומתו לארמון, מה שמייצר כיום מיזוג מרהיב של סגנונות אדריכליים מתקופות שונות – מהגותי, דרך הרנסנס ועד לבארוק ורוקוקו.

מיקום ושעות פתיחה

ארמון הופבורג ממוקם בלב וינה, בכתובת: Hofburg, 1010 Vienna. שעות הפתיחה משתנות בהתאם לעונה. בדרך כלל, הארמון פתוח למבקרים מדי יום בין השעות 9:00 ל-17:30.

דרכי הגעה לארמון

ארמון הופבורג, הממוקם בלב העיר וינה, הוא אתר חשוב וקל לגישה באמצעות תחבורה ציבורית

באמצעות המטרו: אם אתם משתמשים במטרו, ישנן כמה תחנות קרובות לארמון. התחנה Herrengasse (קו U3) נמצאת במרחק הליכה של כ-3 דקות בלבד מהארמון. בנוסף, ניתן לרדת בתחנת Stephansplatz (קווים U1 ו-U3) וללכת כ-6 דקות ברגל לארמון. שתי התחנות הללו מספקות גישה מהירה ונוחה למתחם.

באמצעות החשמלית: אם אתם מעדיפים את החשמלית, ישנן מספר קווים שמגיעים קרוב מאוד לארמון הופבורג. קווים 1, 2, 71 ו-D עוצרים בתחנות Burgring, Ring/Volkstheater או Parlament. מכל אחת מהתחנות הללו ישנה הליכה קצרה של כ-7 דקות אל הארמון, מה שמאפשר הגעה קלה ונוחה.

באמצעות האוטובוס: קווי האוטובוס 1A ו-2A עוצרים בתחנות Michaelerplatz או Habsburgergasse, שנמצאות במרחק הליכה של 1-2 דקות בלבד מהארמון. זו אפשרות מצוינת למי שמעדיף להגיע באוטובוס וליהנות מהנוף העירוני בדרך.

Powered by GetYourGuide

ארמון הופבורג הוא ארמון אימפריאלי לשעבר של שושלת הבסבורג, הממוקם במרכז וינה, אוסטריה. הארמון נבנה במאה ה-13 והורחב מספר פעמים לאורך השנים. כיום הוא משמש כמעון הרשמי ומקום העבודה של נשיא אוסטריה.

 

בארמון הופבורג תוכלו לבקר במספר מוזיאונים מרתקים, כולל דירות הקיסריות, מוזיאון סיסי, אוסף הכסף הקיסרי, בית הספר הספרדי לרכיבה ועוד. הארמון מציע הצצה לחיי היום-יום ולמסורות של בית המלוכה.

האטרקציות המרכזיות כוללות את הדירות הקיסריות, מוזיאון סיסי, אוסף הכסף הקיסרי, הספרייה הלאומית האוסטרית, ומוזיאון הטבע. בנוסף, תוכלו לצפות במופעים בבית הספר הספרדי לרכיבה ולהתרשם מהאוסף האומנותי המרהיב של המוזיאון לאומנות.

כן, ניתן להצטרף לסיורים מודרכים בארמון, המספקים הסברים מעמיקים על ההיסטוריה והתרבות של המקום.

אז מה היה לנו...