חיפוש

מוזיאון אלברטינה

אלברטינה

אלברטינה – יצירות אמנות והיסטוריה בלב וינה

מוזיאון אלברטינה הוא אחד מהאטרקציות המרכזיות בוינה ומהווה תחנה חשובה עבור חובבי אמנות ותרבות המבקרים בעיר. המוזיאון, הממוקם בלב וינה בסמוך לאופרה הממלכתית של וינה, מציע אוסף עצום של יצירות אמנות מרהיבות, תערוכות מתחלפות ותצוגות קבועות שמרתקות את המבקרים מכל העולם.

מוזיאון אלברטינה הוקם בשנת 1776 כארכיון אמנותי פרטי של אחד הדוכסים בשם אלברט. הדוכס, שהיה נשוי לבתה של קיסרית אוסטריה, התחיל לאסוף יצירות אמנות מרחבי אירופה והקנה למקום את שמו. במהלך השנים, המוזיאון התרחב והפך לאחד מהאוספים הגדולים והמרשימים בעולם של רישומים והדפסים.

תערוכות ואוספים

מוזיאון אלברטינה מחזיק באוסף מרהיב של רישומים והדפסים וכולל יצירות מאת אמנים ידועים כמו אלברכט דירר, לאונרדו דה וינצ'י, רמברנדט, מיכלאנג'לו, גוסטב קלימט ואגון שילה. בנוסף לרישומים והדפסים, המוזיאון מציג תערוכות מתחלפות הכוללות יצירות אמנות מודרניות ועכשוויות, פסלים וצילומים.

אחת התערוכות הקבועות במוזיאון היא אוסף הבאטלר, הכולל יצירות אמנות מודרניות מהמאה ה-20. בין האמנים המוצגים ניתן למצוא את פבלו פיקאסו, אנדי וורהול, רוי ליכטנשטיין ועוד רבים אחרים.

אירועים מיוחדים ותערוכות מתחלפות

מוזיאון אלברטינה מארח באופן קבוע תערוכות מתחלפות ואירועים מיוחדים שמושכים קהל רב. כל תערוכה מציעה מבט ייחודי ומרענן על יצירות אמנות שונות מתקופות שונות, עם דגש על חשיבותם התרבותית וההיסטורית. האירועים המיוחדים כוללים הופעות חיות, סדנאות אומנות, הרצאות וסיורים מודרכים בנושאים מגוונים.

הארמון ההיסטורי

מוזיאון אלברטינה שוכן בארמון אלברטינה המרהיב, שנבנה במאה ה-17 ושופץ במאה ה-19 בסגנון ניאו-קלאסי. הארמון עצמו הוא יצירת מופת אדריכלית המשלבת בין עבר לעתיד, עם חדרים מרהיבים המוצגים לקהל הרחב. המבקרים יכולים לסייר בחדרים המפוארים של הארמון, הכוללים את חדרי הקיסרית מריה תרזה וחדרי המגורים של הדוכס אלברט.

Powered by GetYourGuide

מידע שימושי

כתובת: Albertinaplatz 1, 1010 Vienna, Austria

שעות פתיחה: פתוח כל יום בין השעות: 10:00-18:00
בימי רביעי עד שישי המקום פתוח עד 21:00

אתר רשמי

דרכי הגעה בתחבורה הציבורית:
רכבת תחתית: קווים U1, U2, U4 לתחנת Karlsplatz
אוטובוס: קווים 2A, 59A
טראם: קווים 1, 2, D, 62 לתחנת Kärntner Ring, Oper

מוזיאון אלברטינה הוא מוזיאון לאמנות הממוקם במרכז וינה, אוסטריה. המוזיאון נוסד בשנת 1919 ונמצא בבניין היסטורי ששימש בעבר את משפחת המלוכה ההבסבורגית.

המוזיאון מציג מגוון רחב של יצירות אמנות, כולל ציורים, פסלים, צילומים והדפסים. בין היצירות המוצגות ניתן למצוא עבודות של אמנים מפורסמים כמו פיקאסו, שאגאל, רנואר, קלימט ופראנסיס בייקון. בנוסף, המוזיאון מחזיק באוסף נרחב של רישומים והדפסים מאמנים שונים לאורך ההיסטוריה.

מוזיאון אלברטינה פתוח מדי יום מהשעה 10:00 ועד 18:00, ובימים רביעי ושישי עד השעה 21:00.

המוזיאון ממוקם בלב וינה, ברובע העתיק אינרה שטאט, מאחורי ארמון הופבורג וצמוד לגן Burggarten. ניתן להגיע למוזיאון באמצעות תחבורה ציבורית, כולל רכבת תחתית ואוטובוסים.

אז מה היה לנו...