חיפוש

המוזיאון לתולדות האומנות

המוזיאון לאומנות בוינה

המוזיאון לתולדות האמנות בוינה: מסע לעולם האמנות וההיסטוריה

המוזיאון לתולדות האמנות בוינה, הידוע גם בשם Kunsthistorisches Museum או בקצרה KHM, הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרשימים ביותר באוסטריה. המוזיאון ממוקם בלב וינה, ומהווה יעד חובה לחובבי אמנות, היסטוריה ותרבות. עם אוסף עשיר הכולל יצירות מופת מתקופות שונות וארצות רבות.

Kunsthistorisches Museum

כתובת: Maria-Theresien-Platz, 1010 Wien, Austria שעות פעילות: המוזיאון פתוח בימים שלישי עד ראשון בין השעות 10:00-18:00, ובימי חמישי עד 21:00. המוזיאון סגור בימי שני, למעט ימי חג ותקופות מיוחדות בהן יש לבדוק את שעות הפעילות המעודכנות באתר הרשמי של המוזיאון. יש לבדוק את שעות הפעילות המעודכנות באתר הרשמי. אתר האינטרנט הרשמי

תולדות המוזיאון

המוזיאון נפתח לראשונה בשנת 1891 ביוזמתו של הקיסר פרנץ יוזף הראשון. מטרתו הייתה לאכסן ולהציג את האוספים המלכותיים של בית הבסבורג. הבניין עצמו הוא יצירת אמנות ארכיטקטונית, בעיצוב רנסנסי מרהיב הכולל פרטים עשירים וקירות מצוירים ביד אמן.
Powered by GetYourGuide

אוספים ותערוכות

המוזיאון לתולדות האמנות מציע מגוון רחב של תערוכות ואוספים מתקופות שונות וממקומות רבים בעולם. בין האוספים הבולטים במוזיאון ניתן למצוא:
  • אוסף הציור: אוסף זה כולל יצירות מופת מאת אמנים אירופאיים ידועים כמו רמברנדט, רובנס, ורמיר, רפאל וטיציאן. התערוכה כוללת גם ציורים איטלקיים, גרמניים, הולנדיים ופלמיים מתקופת הרנסנס והבארוק. בין היצירות הבולטות ניתן למצוא את "המדונה בעשבייה" של רפאל ואת "דיוקן עצמי" של רמברנדט.
  • אגף העתיקות המצריות והמזרח הקרוב: פריטים ארכיאולוגיים מהתקופה המצרית העתיקה, כולל מומיות, פסלים וכלי פולחן. התערוכה מציגה גם פריטים מאזורי מסופוטמיה ופרס. בין המוצגים המרשימים ניתן לראות את פסל המלכה חטשפסות ואת תבליטי הקברים המרהיבים.
  • אוסף האמנות הקלאסית: אוסף זה כולל פסלים, כלי חרס ותכשיטים מהתקופה היוונית והרומית. התערוכה מציעה מבט מעמיק על התרבות והאמנות הקלאסית, עם יצירות כמו "אפרודיטה מקנידוס" ו"פסל ראש של זאוס".
  • אוסף האמנות הדקורטיבית: פריטים מרהיבים כמו תכשיטים, כלי כסף וזהב, כלי פורצלן ורהיטים מתקופות שונות, הממחישים את עושרם ויופיים של חפצים יום-יומיים מהעבר. בין המוצגים הבולטים ניתן למצוא את אוסף כלי הזהב של משפחת הבסבורג ואת כלי הפורצלן המפואר מאסיה.
  • אוסף המטבעות והמדליות: אוסף נדיר ומרשים של מטבעות, מדליות ושטרות כסף מתקופות שונות. התערוכה מציעה הצצה להתפתחות הכסף והמסחר לאורך ההיסטוריה, כולל מטבעות רומיים עתיקים ומדליות מהתקופה הביזנטית.
  • תערוכות מתחלפות ואירועים מיוחדים: המוזיאון מציע בנוסף לתערוכות הקבועות גם תערוכות מתחלפות מרתקות ואירועים מיוחדים. התערוכות המתחלפות כוללות נושאים מגוונים כמו אמנות מודרנית, תערוכות נושאיות המתמקדות באמן או תקופה מסוימת, ותערוכות בינלאומיות המגיעות למוזיאון לתקופות מוגבלות. אירועים מיוחדים כוללים הרצאות, סדנאות, והופעות חיות, המציעים חוויות תרבותיות עשירות ומגוונות.
המוזיאון מציע חוויית ביקור מהנה ומעשירה עם סיורים מודרכים, פעילויות לילדים ותערוכות מתחלפות מרתקות. בחנות המוזיאון תוכלו לרכוש מזכרות, ספרים ופריטים נוספים הקשורים לאוספים המוצגים.

כיצד להגיע

המוזיאון לתולדות האמנות ממוקם באזור המרכזי של וינה, נגיש בקלות בתחבורה ציבורית. תוכלו להגיע באמצעות הרכבת התחתית (U-Bahn), קווי האוטובוס והחשמלית. המוזיאון נמצא במרחק הליכה ממספר אטרקציות נוספות בעיר, כך שניתן לשלב את הביקור בו עם טיול רחב יותר במרכז וינה. בקרבת מקום תמצאו את ארמון הופבורג, בית האופרה של וינה, והגן הבוטני של אוניברסיטת וינה.
Powered by GetYourGuide

אז מה היה לנו...