חיפוש

בית הספר הספרדי לרכיבה

בית הספר הספרדי לרכיבה

בית הספר הספרדי לרכיבה: האטרקציה המלכותית של וינה

בית הספר הספרדי לרכיבה בוינה הוא מוסד מפואר ומפורסם ברחבי העולם, הידוע באמנות הרכיבה הקלאסית שלו ובסוסים הלבנים המרהיבים. מקום זה, שנוסד במאה ה-16, מציג את המסורת הארוכה והמרתקת של הרכיבה האוסטרית ונותן הצצה לעולם המלכותי של חצר המלוכה האוסטרית.

היסטוריה ומסורת

בית הספר הספרדי לרכיבה נוסד בשנת 1572 והוא אחד מבתי הספר לרכיבה הוותיקים בעולם שעדיין פועל. המוסד נקרא "ספרדי" משום שהסוסים הראשונים שהובאו לשם היו ממוצא ספרדי. מאז, בית הספר הפך לסמל של מצוינות בתחום הרכיבה האמנותית והמסורתית. הרכיבה הקלאסית שנלמדת ומבוצעת שם מבוססת על תנועות טבעיות של הסוס ומטרתה להדגיש את האצילות והחן של החיה.

סוסי ליפיצן – הסוסים הלבנים

סמל מובהק של בית הספר הספרדי לרכיבה הם הסוסים הלבנים מסוג ליפיצן (Lipizzaner). סוסים אלו ידועים במראם המרשים וביכולותיהם הפיזיות הגבוהות. הסוסים נולדים בדרך כלל בצבע כהה ורק לאחר כמה שנים פרוותם מתבהרת והופכת ללבן. תהליך האילוף שלהם מתחיל בגיל צעיר ונמשך שנים רבות, כאשר רק הסוסים המוצלחים ביותר מגיעים להופעות בבית הספר.

Powered by GetYourGuide

המופעים

המופעים של בית הספר הספרדי לרכיבה הם אטרקציה תיירותית מרכזית בוינה. במהלך המופעים, המבקרים יכולים להתרשם מהמגוון הרחב של תרגילי רכיבה מורכבים ומרהיבים, כולל דילוגים וקפיצות מרשימים. המופעים מלווים במוזיקה קלאסית והם מציעים חוויה תרבותית ואסתטית יוצאת דופן.

סיורים ופעילויות נוספות

בנוסף למופעים, בית הספר מציע סיורים מודרכים באורוות ובמגרש האימונים, שם ניתן ללמוד על תהליך האילוף של הסוסים ועל ההיסטוריה של המקום. המבקרים יכולים גם להציץ אל מאחורי הקלעים ולראות את הסוסים והרוכבים בעבודתם היומיומית.

מיקום ושעות פעילות

בית הספר הספרדי לרכיבה ממוקם במרכז וינה, בסמוך לארמון הופבורג

כתובת: Michaelerplatz 1, 1010 Vienna, Austria

דרכי הגעה בתחבורה הציבורית

  1. רכבת תחתית (U-Bahn): קו U3: ירידה בתחנת Herrengasse, משם הליכה קצרה של כ-5 דקות. קו U1: ירידה בתחנת Stephansplatz, משם הליכה של כ-10 דקות.

  2. חשמלית (Tram): קווים 1, 2, D ו-71: ירידה בתחנת Burgring, משם הליכה של כ-10 דקות.

  3. אוטובוס: קו 48A: ירידה בתחנת Dr. Karl Renner Ring, משם הליכה של כ-10 דקות.

בית הספר הספרדי לרכיבה

בית הספר הספרדי לרכיבה (Spanische Hofreitschule) הוא מוסד באוסטריה המוקדש לשימור אמנות הרכיבה הקלאסית והכשרת סוסי הליפיצאנר. המוסד ממוקם בווינה ומהווה אטרקציה תיירותית מפורסמת בזכות מופעיו הייחודיים באולם הרכיבה החורפי של הוף בורג.

  • Remontenschule – שלב זה מתחיל כשהסוס בן 4 ומתמקד בחיזוק שרירים והכרת הסוס עם עזרים.
  • Campagneschule – שלב זה נמשך כשנה וכולל אימונים מתקדמים יותר לפיתוח הכניעה העצמית וגמישות הסוס.
  • Hohe Schule – השלב הסופי שבו הסוס לומד לבצע תרגילים מורכבים כמו פירואטים ופיאף. בשלב זה נבחרים הסוסים המתאימים לאימוני האוויר

הרוכבים עוברים הכשרה קפדנית של עד 10 שנים, הכוללת אימונים ללא עזרים ואחר כך עם שליטה מלאה על הסוסים. הם אחראים על אימון הסוסים מרמת התחלה ועד לרמת ה-Hohe Schule, כולל ביצוע תרגילים מורכבים​

אז מה היה לנו...