Search

מסלול טיול משפחתי באוסטריה

טיול משפחתי באוסטריה
סיפור הטיול של: Suaad Badarne
07/07/2024

מסלול טיול ל-12 יום באוסטריה

צהריים טובים חברים 🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️
תכנית הטיול שלנו לאוסטריה לשימושכם 🙏🙏🙏

אזור וינה / זלצבורג, למשפחה המורכבת מזוג + 3, בני 11, 12 ו-14 שנים.

הטיול היה כולו תכנון אישי , אני מקווה שתאהבו את התוכנית 🤗🤗
● טיסה עם אוסטריאן איירליינס – 5 כרטיסים עם 3 טרולי ו-2 תיקים גדולים (הזמנת הכרטיסים הייתה במרץ , בכרטיסים שהזמנתי נלקחו 5 טרולי , אבל לקחנו 3 מהן והוספנו 2 מזוודות גדולות)
רכב ל-9 ימים מחברת אבריקס (גם כן הוזמן במרץ )
● הזמנת מקומות לינה דרך בבוקינג (אבל הזמנתי דירה אחת ישירות דרך בעלת הדירה, והיא היחידה שהזמנתי מוקדם, שאר ההזמנות בוצעו באותו שבוע עקב המצב והחשש לביטול)

21.6

נחתנו בוינה בשעה 18:30 בערך, אספנו את הרכב מחברת אבריקס, סקודה אוקטביה סטיישן (850 אירו ל-9 ימים, כולל כל הביטוחים ומדבקת הכביש המהיר, עם 2 כסאות הגבהה לילדים) ולאחר מכן הלכנו למלון Lifehotel, כ5 דקות נסיעה ברכב (עלות 290 יורו לשני חדרים עם ארוחת בוקר – המלון לא וואו 😅 אבל ללילה אחד זה מאוד נחמד במקום להיכנס לעיר – אגב המלון לא ממוזג – אם אגיע לוינה בעתיד סביר להניח שלא חוזרת למלון הזה😅)

22.6

9:00 בבוקר – ארוחת בוקר בדירה ונסיעה לכיוון לדירה הראשונה שלנו באזור Schladming, בדרך עברנו דרך הכפר Kammern im Liesingtal, אכלנו ארוחת צהריים במסעדת Burgar והמשכנו לדירה הראשונה שלנו בעלות של 800 יורו ל-4 לילות כולל כרטיס שלאדמינג , הגעה בשעה 15:30 בערך (מצורף קישור למקום השהייה). קבלת הדירה ונסיעה לכפר שלאדמינג לקנות כמה צרכים לתקופת השהות שלנו בדירה ולחזור לדירה לנוח ולסדר את התוכנית שלנו 🤗

הדירה בשלאדמינג
הדירה בשלאדמינג

23.6

ארוחת בוקר בדירה , נסיעה ל rittisberg לעיירה רמסאו אם דכשטיין, עלייה במגלשות הרים , אחר כך עליה ברכבל אל התצפית בראש ההר (כלול בכרטיס). לאחר מכן בגלל הגשם חזרנו schladming adventure pool לארוחת צהריים ויום כיף בבריכה – בריכה חיצונית ובריכה מקורה עם מים חמים, כלול גם בכרטיס, אך מוגבל ל-3 שעות. חוזרים לדירה בשעה 16:00 בערך, קצת מנוחה ואז יצאנו שוב לסיור באזור הלינה.

24.6

ארוחת בוקר בדירה ונסיעה לכיוון קרחון דאכשטיין – המדרגות לשום מקום – הגענו בשעה 11:30, האטרקציה כלולה בכרטיס, עליה ברכבל לגובה של כ-3000 מטר לפסגת קרחון דכשטיין – נופים משגעים, הגשר התלוי וארמון הקרח, הנוף מלמעלה מדהים (עדיף להזמין עלייה ברכבל – מחיר סמלי – דרך האתר יום לפני ההגעה כדי להימנע מהמתנה בתור), בילינו למעלה כ 3 שעות (כדי להיכנס למערת השלג ולגשר התלוי שילמנו 43 יורו על כולם)… ירדנו מהפסגה בשעה 14:00 ונסענו לכיוון העיירה Zell am See לאכול ארוחת צהריים , סיבוב בעיירה שם ובאזור האגם וחזרה לדירה בשעה 20:00.

הגשר התלוי במדרגות לשום מקום
הגשר התלוי במדרגות לשום מקום

25.6

נסיעה לכיוון כביש Grossglockner , כשעה וחצי מהדירה שלנו. ליד שער הכניסה לרחוב יש גן חיות נחמד עם פארק משחקים שחלק מהמתקנים שם בחינם , (גן החיות עלה לנו כ-46 אירו לכולם ) בילינו שם כשעתיים (כולל פארק חיות, משחקים וישיבה קלה במסעדה) ואז נכנסנו לכביש. בכביש יש תחנות ותצפיות עם מסעדות ובתי קפה. הגענו כמעט עד סוף הכביש וחזרנו באותה הדרך, אכלנו ארוחת צהריים במסעדה עם נוף פנורמי

הגענו לכביש סמוך לשעה 14:30 ויצאנו בסביבות 18:30, הייתי ממליצה לנסוע לשם יותר מוקדם על מנת לנצל כמה שיותר זמן שם לתצפיות ולנופים . כמובן שאחרי שיצאנו חזרנו לדירה…

26.6

עוברים לדירה השנייה בכפר רוסבאך שבאזור האגמים (עלה לנו 706 יורו ל-4 לילות) – שלחנו לבעלת הדירה שנעשה צ'ק אין מוקדם כדי שלא נסתובב עם התיקים ב- רכב הגענו לדירה בסביבות השעה 10:30 בבוקר (נסיעה קצת ארוכה מהדירה הראשונה), שמנו את הדברים שלנו בדירה והמשכנו לכיוון האלשטאט ( נסיעה של כ25 דקות). נסענו לחנייה 1 חנינו שם והמשכנו רגלית למעלית של מערת המלח Salzwelten Hallstatt , הייתה לנו תצפית מהממת שם מעל לעיירה האלשטט .

לגבי חוויית מערת המלח – מדובר בסיור של כשעה וחצי במכרה המלח עם הסבר מורחב על המקום , אטרקציה מאוד נחמדה, אבל בשלב מסוים הילדים התחילו להשתעמם… אחר כך ירדנו לאכול א.צהריים בהאלשטט (קיוסק בכניסה לטיילת שמוכר שווארמה טעימה 😂😂. ) עשינו סיבוב לאורך הטיילת ובין הבתים קנינו כמה מתנות ומזכרות של העיירה , יחד עם קצת צילום, אוכל וקינוח קל נשארנו בערך 4 שעות, ואז עזבנו ונסענו לאגם Gosau, ישבנו קצת עם הנוף החלומי שהיה שם (היו מלא ייתושים , אז לא יכולנו להישאר הרבה זמן).
* האלשטט הוא כפר ציורי מדהים, ממליצה מאוד לבקר.

אגם גסאו
אגם גסאו

27.6

יציאה בבוקר מהדירה למגלשות הרים Wood bob בכפר st. Martin (הילדים עפו על מגלשות הרים בטיול) בעלות של 60 יורו (7 סיבובים לילדים ו-2 למבוגרים), ואז המשכנו ב-Therme Amade, פארק מים עם בריכה מקורה ובריכה חיצונית (מים חמים) – אטרקציה מאוד מתאימה ליום גשום. מקום גדול מאוד עם מגלשות המתאימות לכל הגילאים אפשר לרכוש כרטיס כניסה לשעתיים, 4 שעות או כרטיס יומי / לא כולל סאונה – המחיר משתנה), העלות הייתה 104 יורו לכל המשפחה לאורך כל היום… בילינו שם את כל היום וחזרנו בסביבות 18:30 לדירה.

28.6

נסיעה לכיוון האטרקציה של האופניים- גו קארט ב-Rohrmoos שבאזור שלאדמינג, עולים ברכבל לגובה של 1800 מטר ויורדים על תלת אופן (שם האירוע הוא Go kart – עלה 150 יורו למשפחה).. . האירוע נכלל בכרטיס שלדמינג (מקנה הנחה, לא בחינם), אך בגלל מזג האוויר לא יכולנו לעשות זאת במהלך שהותנו בשלדמינג והחלטנו לחזור מאוחר יותר… אורך המסלול 7 ק"מ ולקח בערך 30 עד 40 דקות… חוויה נפלאה למבוגרים ולילדים… התכוונו ללכת ל-zipline ב grobming , והתקשרנו כדי לוודא שהם פתוחים התברר שאין מקום ושהיינו צריכים להזמין יום מראש, אז נאלצנו לחזור לריטסברג( שם היינו ביום הראשון של הטיול אך לא שמנו לב למגוון הפעילויות שיש שם) נכנסנו ל flyline ופארק חבלים . בשעה 16:00 יצאנו משם והחלטנו לצאת שוב ל האלשטט 😅 לאכול שם א.צהריים 🤗🤗 נשארנו שם עד 19:00 וחזרנו הביתה.

גו קארט
גו קארט

29.6

יציאה בבוקר לסכר קפרון, כשעה וחצי של נסיעה החניון שם הוא של 11 קומות , מומלץ לחנות את הרכב בחנייה 10 או 11 כי היא קרובה יותר לקופה (עלתה לנו כ-76 יורו לכל המשפחה אנחנו יוצאים קודם באוטובוס, אחר כך עם הפוניקולר ואחר כך באוטובוס…). בילינו כשעתיים וחצי למעלה כולל קצת הליכה ותצפיות אח"כ החלטנו להמשיך לכיוון עיירת סנט וולפנג לטייל קצת בעיירה ולאכול א.צהריים שם (בירידה אחרי הסכר יש את המסלול של נקיק זיגמונד ט'ון , אבל הילדים היו עייפים אז ויתרנו עליו)… עשינו טיול של שעתיים לסנט וולפגנג הגענו, אכלנו ארוחת צהריים, טיילנו קצת בעיירה וחזרנו לדירה שלנו.

30.6

ארזנו את הדברים שלנו, אכלנו ארוחת בוקר, ויצאנו לכיוון וינה לסיור של 3 ימים לפני הטיסה שלנו. עם קצת הפסקות וקצת פקקים הגענו לדירה בוינה בערך בשעה 14:30 (הדירה ממוקמת ברובע 20 ועלתה לנו 320 יורו לשני לילות, מצורף קישור), הצעיר מחברת הרכב חיכה ליד הדירה , מסרנו את הרכב ועלינו לדירה. שעתיים של מנוחה והתארגנות , ויצאנו בשעות הערב לסיור קטן להכיר את האזור ולאכול .אכלנו ארוחת צהריים במסעדה שנקראת " יסמין אלשאם" – כל האוכל שלה הוא כמובן חלאל.ואז חזרנו לדירה.

הדירה בוינה
הדירה בוינה

1.7

ארוחת בוקר קלה באחד מבתי הקפה, קנינו כרטיסים לתחבורה ציבורית לשני מבוגרים ( ילדים מתחת ל 15 שנים לא משלמים בחופש הגדול) והמשכנו לכיוון גן החיות שנברון (בעלות של 135 יורו לגן החיות, בית הדקל הוא כמו חממה עם סוגים שונים של פרחים ועצים, ובבית המדבר יש זוחלים, בעלי חיים וצמחי מדבר שונים). הפארק מאוד גדול, לוקח הרבה זמן, והוא מכיל כמעט את כל החיות. אחר כך יצאנו לארמון של שנברון, הסתובבנו קצת, אכלנו ארוחת צהריים במסעדה סורית בשם Huskar – (להגיע לכל החנויות במטרו ותחבורה ציבורית היה קל מאוד), וחזרנו לטייל באיזור קתדרלת סנט סטפן, וחזרנו לדירה על מנת להתארגן ליום האחרון ולחזרה לארץ 💔😭💔😭💔.

2.7

הטיסה שלנו בשעה 20:20, אז אכלנו ארוחת בוקר, הורדנו את המזוודות שלנו לחדר המיועד לאחסון תיקים בבניין שהיינו בו ויצאנו עוד פעם לאזור קטדרלת סנט סטפן ( לפי בקשת הילדים). אכלנו ארוחת צהריים במסעדה שנקראת (לורד), מסעדה עם אוכל חלאל וטעים מאוד😋😋😋( נמאס לנו מהשניצל😅) בילינו שם את שאר היום וחזרנו ולאסוף את המזוודות (הנסיעה לשדה התעופה הייתה דרך אפליקציית Uber. הזמנו ואן מרצדס ל-5 אנשים בעלות של 47 יורו).

הערות חשובות:

 • הרכב נוח מאוד למשפחה וחסכוני ,לכל תקופת הטיול שלנו תדלקנו בכ-140 יורו , תא המטען מרווח ויכול להכיל שתי מזוודות גדולות ושלוש טרולי עם תיק גב (מצורף תמונה).
 • עדיף לצלם את המכונית מכל הכיוונים, מבפנים ומבחוץ (לפני קבלתו ובעת החזרתו)
 • חשוב מאוד להחזיר את הרכב כשהוא מתודלק מלא ונקי
 • שימו לב למהירות יש סיכוי שתראו תמרור מהירות של 50, ושני מטרים לאחר מכן, תמרור מהירות של 30
 • השימוש במפות Google קל יותר מ-Waze (לפי הניסיון שלנו, כמובן)
 • השמש שוקעת בסביבות 9:30, וזה מאוד עזר לנו לנצל את השעות במהלך היום לביצוע את התוכנית שלנו.
 • עדיף לעקוב אחר תנאי מזג האוויר דרך היישום weather24 או bergfex wetter ולהתאים את הפעילות לתנאי מזג האוויר במהלך הטיול שלנו לבשנו בגדי חורף דקים , חמים ובגדי קיץ😂😂
 • עדיף לבחור מקום מגורים עם מכונת כביסה ובכך להימנע מאריזת הרבה מזוודות🤗🤗
 • כשהתחלתי לתכנן את הטיול המליצו לי לרכז את כל האטרקציות ואז להזמין לינה על מנת לבחור מקום לינה קרוב לאטרקציות שבתכנית אבל מה שהיה חשוב לנו זה הנוף קודם כל ושהאזור יהיה כמה שפחות מתוייר, לא הייתה לנו בעיה עם זה שאנחנו נוסעים הרבה זמן ברכב לאטרקציות השונות.
 • ישנם אטרקציות שהיינו צריכים להזמין יום מראש באינטרנט.
 • עדיף לעקוב אחר שעות העבודה של המקומות שבהם אתם מתכננים לבקר או להתקשר לפני הנסיעה עקב שינויים פתאומיים בשעות העבודה (במיוחד בשל תנאי מזג האוויר)
 • את האטרקציות שעשינו בחצי השני של הטיול היה עדיף לעשות אותן במחצית הראשונה בשל מיקום השהות, אך מזג האוויר וסיבות נוספות שינו מעט את המסלול , אבל לא נוראה הכל זרם טוב ויפה.
 • חלק מאטרקציות עולות הרבה , לכן שהייה בדירה שנותנת כרטיסי הנחות לאטרקציות עשויות להוזיל את העלויות. יש גם כרטיס זלצבורג (הוא נקנה ולא ניתן בחינם, אבל הוא מכסה את עלות הכניסה לאטרקציות רבות שאנחנו יכולים לעשות). אנחנו יכולים לקנות את זה מהאתר, כמובן, לאחר שנעשה חישובים משוערים של עלות האטרקציות, ואז נראה אם עלות הכרטיס מכסה את עלויות האטרקציות או לא… למשל, אחרי שעשינו קצת חישובים עבור המסלול שלנו, יצא לנו שהכרטיס יעלה כ330 יורו, אבל במקביל, האטרקציות שרצינו לבקר בהם עלו לנו פחות מהסכום הזה, אז ויתרנו על רכישת הכרטיס…
 • לגבי וינה, רכשו כרטיס לתחבורה הציבורית דרך האפליקציה או מתחנות רכבת . במהלך חופשת הקיץ ילדים מתחת לגיל 15 נוסעים בחינם (זה מה שאמרו לנו), וכמובן שהכרטיס מיועד לכל אמצעי התחבורה. ניתן לקנות כרטיס ליום, ל-24 שעות, ל-48 שעות.. .
 • המחירים באופן כללי נורמליים, הם לא זולים, אבל הם בסדר ביחס למחירים פה בארץ…
 • שימו לב שיום ראשון הוא יום החופש הרשמי, הכל סגור, ובשאר ימי השבוע הכול נסגר בשעה 18:00 (במסעדות כמובן לא, אבל חנויות וסופרים כולם סוגרים ב-18:00 בערך).
 • לא לנסוע לחו"ל בלי ביטוח , ממליצה על פספורטקארד.

שימו לב: החוויות והמידע המשותפים בעמוד זה על ידי גולשים הינם אישיים וסובייקטיביים. אנו מעודדים את הגולשים לשתף את סיפוריהם וחוויותיהם מטיולים באוסטריה על מנת שיוכלו לעזור לגולשים נוספים באתר, אך איננו אחראים לתוכן המפורסם על ידם. המידע המוצג אינו מהווה ייעוץ מקצועי או המלצה רשמית ונכתב מתוך ראות עיניו של הכותב עצמו ומהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר. אנו ממליצים לבצע מחקר מעמיק ולקבל החלטות מושכלות על סמך מידע ממקורות מגוונים.

טיול מהנה!

אז מה היה לנו...