Search

הר דכשטיין – זלצקמרגוט

תצפית 5 האצבעות

הר דכשטיין באזור האגמים האוסטרי

הר דכשטיין (Dachstein) הוא אחד מההרים המרשימים והמרתקים ביותר באוסטריה, ההר עצמו הוא הר גדול ורחב המתפרס של אזור חבל שטיריה, עליו הרחבנו בפוסט הר דכשטיין שבאזור חבל שטיריה ועל אזור האגמים האוסטרי (זלצקמרגוט) שבחבל אוסטריה עילית  שעליו נרחיב בפוסט הנוכחי.


שימו לב: מאמר זה יעסוק באזור הר דאכשטיין שבחבל אוסטריה עילית ואזור האגמים, האטרקציות שמופיעות בצד אוסטריה עילית ואזור האגמים מופיעות במאמרהבא: הר דכשטיין שבחבל שטיריה


ההר בצד האגמים הנקרא דכשטיין קריפנשטיין מציע נופים עוצרי נשימה, מערות קרח מדהימות, ופעילויות רבות המתאימות לכל המשפחה. אזור זה הוא חלק מהרי האלפים האוסטריים ומהווה יעד פופולרי לתיירים ומטיילים מכל העולם בזכות השילוב הייחודי של טבע, תרבות והיסטוריה.

הכפר הקרוב ביותר להר הוא אוברטראון (Obertraun), הממוקם למרגלותיו ומספק גישה נוחה לרכבלים ולאטרקציות ההר. בנוסף, העיירה הציורית האלשטאט (Hallstatt) שוכנת בקרבת מקום על שפת אגם האלשטאט ומציעה חוויה תרבותית ייחודית. האזור כולו מהווה חלק מאתר המורשת העולמית של אונסק"ו ומציע שילוב מרהיב של טבע, נופים מרהיבים, היסטוריה ותרבות מקומית.

Powered by GetYourGuide

אטרקציות מרכזיות בהר דכשטיין-זלצקמרגוט

 • הרכבלים בהר

  הרכבלים במקום הם אטרקציה מרכזית בפני עצמם. הם מספקים גישה נוחה לפסגות ההרים המרהיבים ומציעים נופים פנורמיים מרהיבים של האזור. הקרוניות המזוגגות מאפשרות לראות את כל היופי הזה מזווית בלתי רגילה

  הרכבלים בהר דכשטיין-זלצקמרגוט כוללים שלושה מקטעים עיקריים המספקים גישה נוחה לכל האטרקציות המרכזיות בהר:

  1. מקטע ראשון (Section 1): נקודת ההתחלה נמצאת בתחנת העמק ב-Obertraun. הרכבל עולה לתחנה הראשונה, Schönbergalm, שם ניתן לבקר במערת הקרח הענקית (Giant Ice Cave) ובמערת הממוטה (Mammut Cave). התחנה מציעה גם מסלולי הליכה קצרים ונוף יפהפה של האזור.

  2. מקטע שני (Section 2): הרכבל ממשיך מ-Schönbergalm לתחנה Gjaid. תחנה זו מספקת גישה לתצפית 5 האצבעות (5fingers), אחת התצפיות הפנורמיות המרהיבות ביותר באזור. בנוסף, ניתן לצאת למסלולי הליכה נוספים וליהנות מהנוף הפנורמי של הרי האלפים.

  3. מקטע שלישי (Section 3): הרכבל עולה לתחנה העליונה, Krippenstein. כאן המבקרים יכולים ליהנות מספירלת המורשת העולמית (World Heritage Spiral), תצפית Dachstein Shark ומסלולי הליכה נוספים על הרמה הגבוהה של ההר. התחנה משמשת גם כנקודת מוצא לטיולי סקי ופריירייד בחורף.

 • תצפית 5 האצבעות (5 Fingers):

  תצפית 5 האצבעות היא אחת התצפיות המרשימות ביותר באלפים האוסטריים. התצפית בנויה כחמש מרפסות בולטות מעל הצוק, המציעות נופים פנורמיים עוצרי נשימה של הכפר האלשטאט, ההרים והעמקים שמסביב. כל "אצבע" מציעה זווית ייחודית לנוף, טלסקופים ועמדות צילום מרהיבות.

תצפית 5 האצבעות
תצפית 5 האצבעות
 • מערות הקרח של דכשטיין (Dachstein Ice Caves):

  מערות הקרח של דכשטיין הן פלא טבע ייחודי המציגות תצורות קרח מרהיבות בתוך מערות טבעיות בהר. הסיור במערות כולל הליכה בתוך הקרח המנצנץ וצפייה במופעי אור וקול שמעצימים את החוויה. המערות פתוחות למבקרים בעונת הקיץ והן מספקות חוויה קרירה ומרהיבה במיוחד.

 • פסגת דכשטיין (Dachstein Summit):

  הפסגה של הר דכשטיין מציעה נופים פנורמיים מדהימים של הרי האלפים האוסטריים. ניתן לעלות לפסגה באמצעות רכבל שמוביל את המבקרים לתצפית הגבוהה ביותר באזור, שם ניתן לראות את הנוף המרהיב של ההרים והעמקים שמסביב. הפסגה מהווה מקום מצוין לטיולים רגליים, סקי וסנובורד בחורף.

 • כריש הדכשטיין (Dachstein Shark)

  כריש הדכשטיין הוא פסל ייחודי הממוקם על הרכס, המציע נקודת צילום פופולרית ונוף מרהיב של האזור. הפסל, שנוצר בהשראת העולם הימי, ממוקם במסלול הליכה ומספק חוויה ייחודית למבקרים. הוא הפך לסמל בלתי רשמי של האזור ומושך אליו תיירים רבים.

 • מערת הממותה (Mammut Cave)

  מערת הממותה היא אחת מהמערות הגדולות והמרשימות ביותר באזור דכשטיין. הסיור במערה כולל הליכה בתוך תצורות סלע מרהיבות ומסלולים תת-קרקעיים שמדגישים את הפלאים הגאולוגיים של המקום. המערה משתרעת על פני מספר קילומטרים ומספקת חוויית סיור מרתקת ומלאת מסתורין.

 • ספירלת המורשת העולמית (World Heritage Spiral)

  ספירלת המורשת העולמית היא פלטפורמת תצפית מרשימה הממוקמת בגובה רב, ומציעה נוף פנורמי של 360 מעלות על הרי האלפים והעמקים שמסביב. המבנה הספירלי המיוחד מאפשר למבקרים לטייל סביב ולהנות מנוף מרהיב מכל זווית. הספירלה מציגה מידע על המורשת העולמית של האזור והחשיבות התרבותית וההיסטורית שלו.

 • מערת קופנברולר (Koppenbrüller Cave)

  מערת קופנברולר מציעה חוויית סיור ייחודית בתוך מערה טבעית עם נהרות תת-קרקעיים. הסיור במערה כולל הליכה לאורך מסלולים מסומנים והסברים על התופעות הגאולוגיות המרשימות שניתן למצוא בה. המערה פתוחה למבקרים בעיקר בקיץ ומספקת חוויה מרתקת לכל המשפחה.

 • פעילויות חורף

  בחורף, הר דכשטיין-זלצקמרגוט הופך לגן עדן לאוהבי הספורט החורפי. האזור מציע מסלולי סקי וסקי סנובורד המתאימים לכל הרמות, כולל מסלולים למתחילים ולמקצוענים. בנוסף, המבקרים יכולים ליהנות מטיולי נעלי שלג, טיפוס קרח, ופעילויות נוספות כמו פרגליידינג. אזור הסקי של דכשטיין מציע גם אפשרויות לפריירייד (Freeride) ומחנות שלג, מה שהופך אותו ליעד פופולרי עבור אוהבי החורף.

מידע שימושי

 • שעות פתיחה: האתר פתוח כל השנה, אך שעות הפתיחה עשויות להשתנות בהתאם לעונה ולמזג האוויר. מומלץ לבדוק את שעות הפתיחה המעודכנות באתר הרשמי לפני הביקור.
 • אתר רשמי
 • חניה: החניה למבקרים בהר ממוקמת בעיקר בכפר אוברטראון (Obertraun), הממוקם למרגלות ההר. הכפר מציע חניונים מסודרים ליד תחנות הרכבל, המספקים גישה נוחה לכל האטרקציות המרכזיות בהר.

אז מה היה לנו...